News / 13 Mars 2023, 10:38

Michelle Yeoh bën histori në Oscars, bëhet gruaja e parë aziatike që fiton çmimin e madh

Michelle Yeoh bën histori në Oscars, bëhet gruaja e parë

Michelle Yeoh bën histori në ndarjen e çmimeve Oscars mbrëmjen e 12 marsit. Ajo u bë gruaja e parë aziatike që fitoi aktoren më të mirë, pasi filmi "Everything Everywhere All at Once" dominoi në Oscar 2023. Ëndrrat bëhen realitet tha Michelle Yeoh teksa u shpall si aktorja më e mirë. 

Michelle Yeoh bën histori në Oscars, bëhet gruaja e parë
Filmi "Everything Everywhere All at Once" fitoi 7 çmime në Oscar 2023, duke përfshirë filmin më të mirë, regjisorin dhe skenarin origjinal. 

“Për të gjithë djemtë dhe vajzat e vogla, ky është një fener shprese dhe mundësish. Dhe zonja, mos lejoni askënd që t'ju thotë se keni kaluar ndonjëherë në kulmin tuaj”, tha ajo teksa mori çmimin në dorë.

Michelle Yeoh bën histori në Oscars, bëhet gruaja e parë

 

Horoskop