Showbiz 5 Dhjetor 2022

Nga pasioni për crossfit te karamelet me limon, si ia del Maria de Filippi të duket në super formë edhe tani që është 61 vjeç

Showbiz

Mbretëresha e televizionit italian Maria De Filippi feston sot 61-vjetorin dhe arrin në këtë moshë me një fizik atletik dhe për tu patur zili. Merita e dietës sigurisht, të cilën ajo e ndjek me kujdes, por mbi të gjitha falë sporteve që ajo ndjek dhe që janë bërë pjesë e jetës së saj. Më poshtë po ju sjellim disa nga sekretet e super formës së Maria-s.

Crossfit

Prej disa vitesh 'Queen Mary', siç e quajnë fansat e saj, ka zgjedhur të ketë një fizik të përkryer. “Më krijoi një varësi të vërtetë”, pranoi ajo në një intervistë pak kohë më parë. Ajo stërvitet tre ose katër herë në javë, gjithmonë para se të regjistrojë programet e tij. “Më ndihmon gjithashtu të kapërcej ankthin dhe puna është bërë më e lehtë”, tha ajo.

Tenisi dhe hipizmi

Prej shumë vitesh ajo luan tenis, një sport që e do shumë, dhe bën hipizëm rregullish, një tjetër pasion që e ka kultivuar prej vitesh.

Deti

Prezantueses televizive, gjatë verës i pëlqen të rrijë në vilën e Ansedonisë, të jetë me qentë e saj dhe të notojë. Është e vetmja periudhë e vitit kur ajo nuk është në ekran, megjithëse vazhdon të punojë.

Dieta

Maria De Filippi është shumë e vëmendshme ndaj të ushqyerit, që është vërtet rigoroze. Me kalimin e kohës ajo ka reduktuar konsumin e mishit të kuq duke preferuar mishin e bardhë dhe peshkun. Perimet, nga ana tjetër, janë një element i dietës së saj. Ajo pëlqen edhe avokadon.

Karamelet me limon

Karamelet me limon i ka gjithmonë me vete që nga edicioni i parë i Amici. “Isha e tmerruar, goja më ishte tharë dhe buzët mu mbërthyen teksa fliste. Prej aty nisi varësia ndaj karameleve: edhe tani përdor të njëjtën, Leone al limone”./Burimi "Revista Class"

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor