Keshilla bukurie 22 Nëntor 2022

Pëlqeni manikyrin më shumë se sa xhelin? Ja si t'i bëni thonjtë t'ju duken më bukur

Keshilla bukurie

Jo të gjitha vajzat apo gratë i kanë qejf thonjtë me xhel. Por thonjtë e kuruar me manikyr u pëlqejnë të gjithave.

Për të gjithë ato që dëshirojnë të kenë një manikyr të qëndrueshëm, këtu keni hapat që duhet të ndiqni: 

Hapi 1: Lani mirë duart tuaja për të hequr ndonjë papastërti.
Hapi 2: Limoni thonjtë tuaj për t’i dhënë formën që dëshironi (ovale ose katror). Idealja është që të përdorni një limë me 4 anë (nga ajo më agresivja tek më e buta).
Hapi 3: Fusni gishtat në një tas me ujë të ngrohtë për 2 minuta për të zbutur kutilikulat. Përdorni një shkop metalik për të hequr kutikulat dhe aplikoni më pas një krem ose vaj për kujdesin e thonjve. Masazhojini thonjtë për disa minuta.
Hapi 4: Aplikoni një manikyr të tejdukshëm në thonj dhe lëreni të thahet për 3 minuta. 
Hapi 5: Aplikoni manikyrin me ngjyrën që ju dëshironi. Mos aplikoni një shtresë të dytë.
Hapi 6: Aplikoni një shtresë me manikyr që mbron, e mban më gjatë dhe i jep shkëlqim manikyrit (e gjeni me emrin Top coat) dhe lëreni të thahet për 10 minuta. 
Këshilla: Shmangni kontaktin me objekte për një orë!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor