Parfumet 9 Nëntor 2022

Aromë joshëse dhe unike, parfumi i ri Chanel ju fton të zbuloni dimensionet e reja të sensualitetit

Parfumet

PËRSHTYPJET E GJURMËVE TË NJË FRAGRANCE UNIKE

Një aromë, që papritur të çon në një entuziazëm të paparashikueshëm. Përbërja e saj fsheh freskinë e agrumeve dhe frutave të përziera me një valë sensuale të shquar paçuli. Një aromë druri nga një epokë e re e modernizuar, e fraksionuar dhe e rafinuar, duke e bërë zemrën të dridhet nën lëkurë.

Projektuar për individë “rebelë” që kanë shije për elegancë, COCO MADEMOISELLE ka vendosur një trend të ri joshjeje. Ky shteg unik dhe i veçantë i aromës është i disponueshëm në një mori interpretimesh të parezistueshme, i cili përcjell momente kënaqësie aromatike për çdo grua, çdo ditë si dhe në momentet më të jashtëzakonshme.

 


EKSTRAKTI - NJË STOLI PËR MOMENTE TË JASHTËZAKONSHME

Lulet delikate theksojnë njëra-tjetrën, i japin shkëlqim dhe sensualitet, gjithashtu është i pasuruar nga thekset e çmuara të irisit “Pallida”. Të gjitha parfumet CHANEL kanë një përqendrim të pasurisë ekstreme.

NJË TAKIM ME VETEN, PËR TË ZBULUAR NATYRËN TUAJ TË VËRTETË PËR TË TJERËT

Eau de Parfum COCO MADEMOISELLE zbulon gjurmët e aromës së një gruaje të guximshme dhe të lirë. Me një ndërveprim të dyfishtë të kësaj arome e cila fsheh fruta të freskëta dhe agrume të përzier me sensualitetin e paçulit të shquar. Esenca rrezatuese e portokallit është e gjallë dhe shkëlqyese, si dhe ka nota të jasemin dhe trëndafilit. Thekse të lehta të paçulit dhe vetiverit theksojnë këtë përbërje. E papritur në atë kohë, por tani ajo është thelbësore.

L'EAU DE PARFUM INTENSE

INTENSIVISHT SENSUALE: FESTO ÇDO DITË, ÇDO NATË SI DHE ÇDO TAKIM.

Zemra e trëndafilit dhe jaseminit është e mbështjellë me ngrohtësi dhe nota të paçulit indonezian. Portokalli sicilian dhe Bergamotë kalabreze janë të intensifikuar e për më shumë magnetizmi, thelbi i paçulit zbulohet në një proporcion më të madh, i kombinuar me kokrrën tonka dhe vanilje absolute nga Madagaskari. 

COCO MADEMOISELLE ka shpalosur fuqinë e saj të vërtetë.

L'EAU PRIVÉE

NJË MOMENT TUNDUES SAPO MBËRRIN NATA.

Freskia e agrumeve dhe energjia e paçulit: nga ky tension vjen varësia. COCO MADEMOISELLE L'Eau Privée përcjell shkëlqimin e portokallisë dhe butësinë e një akordi lulesh prej jasemini dhe petale trëndafili, me përkëdheljen e notave të myshkut të bardhë.

FRESKI E MJEGULLTË PËR FLOKËT TUAJ

NË ÇDO MOMENT TË DITËS!

COCO MADEMOISELLE Fresh Hair Mist zbulon aromën e përsosjes që ndihet në çdo lëvizje, për një përshtypje delikate, eterike.

VAJI TRUPIT

NË QETËSINË E AVULLIT TË DARKËS. 

COCO MADEMOISELLE Vaji i trupit mbështjell lëkurën me strukturën e saj të hollë dhe të mëndafshtë, duke lënë një aromë delikate dhe mrekullisht satenizuese. Ridizajnuar me një formulë të re, edhe më sensuale, ky vaj hidratues spërkatet në trup dhe intensifikon gjurmët sensuale të aromës së COCO MADEMOISELLE.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor