Make up 5 Shtator 2022

Si të grimoheni me ardhjen e vjeshtës, 9 trendet e "make up"-it

Make up

Krahas veshjeve, ngjyrës së thonjve, modelit të flokve etj, ju mund t'i përshtateni tendencave të kësaj vjeshte edhe me truket e ndryshme që bëni në grim.

Nga këshillat e shumta që marrin në rrjetet sociale, sot kushdo e ka mundësinë të lyhet si profesionist i vërtetë "make up"-i.

Por cilat janë tendencat që do të mbizotërojnë këtë vjeshtë në grim?

1. Vetullat në nuancë të zbardhur dhe pa shumë angazhim.

Duket disi e guximshme , por vetullat në nuancë më të hupur dhe jo të theksuara janë një trend tashmë.

2. Shkëlqimi

Përdorimi i toneve të ndriçime dhe një ngjyrëshe.

3. “Tonet e koraleve kanë qenë të kalueshme vitet e fundit, por këtë vjeshtë ata po bëjnë një rikthim i madh. Një sy koral monokromatik dhe një faqe koralesh mund të jenë kaq të klasit për një piknik fundjave me miqtë tuaj apo edhe për një natë jashtë.”

5. Element bizhuteri në grim, si  për  shembull gurë të vegjël te sytë.

6. Përdorimi i toneve të kafe, dhe sa më natyralë dhe penel i hollë.

7. Buzët e kuqe.

8. Sy të tërhequr, ose siç njihen ndryshem "Fox eyes".

9. Penel i dyfishtë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor