Astroliving 2 Gusht 2022

Horoskopi i muajit gusht: PESHORJA dhe AKREPI

Astroliving

PESHORJA

Nëse ndiheni të stresuar dhe të mbingarkuar me fillimin e këtij muaji, mos lejoni që kjo gjë t’ju trishtojë. Edhe pse horoskopi juaj i gushtit 2022 është i mbushur me komplikime që kërkojnë zgjidhje, thjesht po hap rrugën për t’ju çuar drejt madhështisë. Më 1 gusht, Marsi agresiv do të bashkojë forcat me Uranin e çrregullt dhe do të sjellë një të papritur. Ju besoni shumë te karma dhe ta dini se drejtësia  po vihet në vend. Ju jeni duke kaluar një metamorfozë shpirtërore, prandaj mbështetuni në të! Kini kujdes nga armiqtë dhe miqtë toksikë, veçanërisht rreth datës 9 gusht! Kjo ndodh sepse Venusi, planeti juaj sundues, do të kundërshtojë Plutonin e errët dhe drastik, i cili do të tërheqë drejt jush të gjithë sytë xhelozë. Ndonjëherë, është më mirë ta festoni suksesin tuaj privatisht, sepse jo të gjithë meritojnë të dinë se sa mirë po ia kaloni. Për fat të mirë, sapo Venusi të hyjë në shenjën tuaj më 11 gusht, do t'ju sjellë kaq shumë mundësi për të bërë miq të rinj dhe për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror. Zgjidhni të rrethoheni me njerëz, që janë vërtet të lumtur për të tjerët kur ata janë mirë! Teksa hëna e plotë ndodh në Ujor, ju do të ndieni një dëshirë për të shprehur veten dhe për t'u lidhur me fëmijën brenda jush. Nëse puna juaj nuk ju ka përmbushur, është koha të kujtoni pasioni! Praktikoni një hobi të vjetër, shkruani poezi ose lini takime me miq të vjetër. Është koha të kujtojmë pse jeta ia vlen të jetohet. Fillimi i muajit do të jetë i lodhshëm, por ju do të merrni një kënaqësi të merituar nga yjet deri më 18 gusht. Kjo ndodh kur Afërdita do të formojë një aleancë me Jupiterin në Dash. Ky është momenti i duhur për t'u zhytur në magjinë e miqësisë, që është edhe e preferuara për ju. Ju jeni shenja më miqësore, ndaj bini sa më shumë në dashuri. Njerëzve u bën shumë përshtypje se si mund ta shprehni këndvështrimin tuaj me fjalë! Kur hëna e re në Virgjëreshë të ndodhë më 27 gusht, do t'ju inkurajojë të lini pas të shkuarën dhe t'i dorëzoheni ulje-ngritjeve. Ju meritoni të jeni të rrethuar nga dashuria.

AKREPI

Po kaloni sprova të njëpasnjëshme! Besojini instinktit, sepse nëse ndieni se diçka po shkon keq, ndoshta ashtu është. Horoskopi juaj nis disi sfilitës, pasi po përballeni ende me ndarje apo debate. Jo çdo marrëdhënie ka për qëllim të zgjasë përgjithmonë, kështu që pajtohuni me gjërat që mendoni se meritoni. Teksa Marsi, planeti juaj sundues, bashkon forcat me Uranin, ndiheni disi të dobët. Jeni të mërzitur, pasi dikush nuk ju ka respektuar. Nëse lind nevoja, merrni një vendim drastik për të mbrojtur qetësinë tuaj. Ndërsa Venusi kundërshton Plutonin më 9 gusht, dhe për pasojë do të debatoni me dikë, por mos personalisht negativitetin e dikujt tjetër. Në fund të fundit, ju nuk mund të kontrolloni atë që njerëzit thonë ose bëjnë për ju, por mund të kontrolloni mënyrën se si reagoni ndaj tyre. Hëna e re në Ujor hap rrugën për diçka ndryshe në familjen tuaj dhe ju do të kuptoni se për çfarë ka nevojë zemra që të ndihet e sigurt. Mbani mend njerëzit që ju bëjnë të ndiheni si në shtëpinë tuaj dhe vendet që ju bëjnë të ndiheni të mirëpritur. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji. Më datë 16 do të kuptoni se kujt duhet t’i besoni. Mos kini frikë të prezantoheni me njerëz që ju frymëzojnë, sepse keni nevojë për persona që admirojnë mendjen tuaj. Në datën 21 mos ndërmerrni angazhime të mëdha. Mos harroni se ju meritoni prova, jo premtime boshe. Veprimet flasin më shumë se fjalët, Akrep! Pas datës 27 do të begatojë fusha juaj profesionale. Hidhini pas krahëve ankesat e vogla dhe punoni me kolegët për një qëllim të madh.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor