Keshilla bukurie 28 Maj 2022

Nuk keni pse harxhoni shuma marramendëse, këto produkte supermarketi janë më efektive se kozmetika e shtrenjtë

Keshilla bukurie

Njerëzit shpesh blejnë produkte të shtrenjta kozmetike, për lëkurën, flokët apo çështje të tjera që lidhen me pamjen. Ekziston një ide e gabuar se sa më të shtrenjta produktet, aq më të mira janë. Në fakt, në supermarket mund të gjeni produkte më të lira me veprim më efektiv.

Aspirinë dhe lëng limoni në thembrat e plasaritura

Grini në pluhur 10 pilula aspirine dhe shtoni pak lëng limoni. Përziejini dhe bëni një pastë. Më pas, duke përdorur një shtupë pambuku, aplikojeni pastën në thembrat tuaja të plasaritura. Përdorni garzë dhe një qese plastike për të stabilizuar pambukun në thembra dhe lëreni produktin gjatë gjithë natës.

Larës goje për sqetullat e djersitura

Larësit e gojës përmbajnë trumzë, eukalipt dhe alkool, kështu që një larës goje ka edhe veti antiseptike dhe mund t’ju zgjidhë duart në shumë situata të vështira. Kështu që mund ta zëvendësoni me deodorantin tuaj për t’ju ndihmuar të ndaloni djersitjen e tepërt. Aplikoni shpëlarjen e gojës me një top pambuku, fërkojeni nën sqetulla të pastra dhe të thata dhe shijoni freski gjatë gjithë ditës.

Përdorni vazelinë për aknet

Vazelina krijon një barrierë në lëkurën tuaj që parandalon largimin e lagështirës dhe ndihmon lëkurën të shërohet natyrshëm. Fërkoni vazelinë sipër kremit tuaj hidratues të natës ose akneve dhe përshpejtoni rezultatet.

Talk-u për bebe ndihmon qerpikët

Ky produkt i lirë mund t’ju kursejë para për maskarat me volum. Gjithçka që duhet të bëni është të aplikoni rimelin tuaj të zakonshëm dhe më pas të vendosni pak pluhur talk në një shtupë pambuku dhe ta pastroni qerpikët. Pas kësaj, aplikoni një shtresë shtesë të bojë për vetulla.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor