Kuriozitete 14 Maj 2022

Doni të merrni më shumë pëlqime dhe komente në Instagram? Postoni në këto orare

Kuriozitete

Instagrami është një ndër rrjetet sociale më të mira dhe tëpëlqyera nga të rinjtë. Por ndërsa ky aplikacion fiton prej kohës që ne kalojmë në të, ka disa "teknika" që na ndihmojnë të marrim më shumë shikime, like dhe komente. Ju nuk keni nevojë të jeni një ndikues për të kërkuar gjithnjë e më shumë pëlqime. 
Mos harroni se gjithçka varet nga përmbajtja dhe cilësia e fotos, por mesa duket një rol të rëndësishëm luan edhe koha. Kjo është, koha që ju zgjidhni për të postuar. Pra, cila është koha më e mirë për një postim?

Sipas aplikacionit Latergramme, ka orare specifike gjatë ditës gjatë të cilave fotografia juaj ka më shumë gjasa të tregojë dinamikën e saj maksimale dhe të mbledhë sa më shumë pëlqime.

Të dhënat e aplikacionit flasin për dy orë shumë specifike: 5 pasdite dhe 2 në mëngjes.Orari i parë sipas ekspertëve, është koha kur shumica e njerëzve ose largohen ngadalë nga vendi i punës, ose edhe pse janë ende aty, produktiviteti i tyre ka rënë dhe ata kanë më shumë gjasa të qëndrojnë ë rrjetet sociale. Ndërsa ora 2 e mëngjesit është koha kur ushqimi tretet. Ata që janë ende zgjuar dhe lundrojnë gjatë natës në Instagram, do ta kenë më të lehtë të pëlqejnë një foto që shfaqet në një burim që nuk është i mbushur me postime të reja.

Por për të qenë edhe më konkret, çdo ditë e javës ka orët e veta “të përshtatshme” për të postuar në Instagram. Këto janë: 

E diel: 17:00. 
E hënë: 19:00. dhe ora 22:00.
E martë: 03:00. dhe ora 22:00.
E mërkurë: 17:00.
E enjte: 19:00. dhe ora 11:00.
E premte: 1 pasdite. dhe 20:00.
E shtunë: ora 12:00. dhe 2 pasdite.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor