Astroliving 19 Shtator 2021

Hëna e Plotë që shkëlqen në Peshq më 20 shtator i jep mirëseardhjen vjeshtës dhe një mesazh shenjave

Astroliving

Sigurisht, si gjithmonë, ky fenomen ka karakteristika speciale: sepse ndodh pak orë para ekuinioksit vjeshtor (kështu Dielli ka frikë sepse po humbt forcë), ndersa Hëna ka një Neptun kaotik shumë pranë. Zakonisht hëna e plotë sjell me vete dëshirën për të gjykuar, stabilizuar, kuptuar se ku jemi dhe ku duam të shkojmë. Por këtë herë, kujdesi është i detyrueshëm në mënyrë që të mos gabohet nga frika ose nga gabimi.
Kush? Sidomos nëse i përkisni Peshqve, Virgjëreshës, Gaforres, Akrepit, Shigjetarit dhe Binjakët, rrezikoni të gënjeheni nga pamja. Demi nuk do ta braktisë një ëndërr ose në projekt, Luani duhet të ketë besim në punën e dikujt, Peshorja duhet t'i kushtojë vëmendje më të madhe një detaji. Bricjapi duhet t'i kushtojë vëmendje komunikimit, Ujori duhet të përballojë më mirë shpenzimet dhe disa përpjekje, Dashi do të ketë perceptime dhe intitë fantastike.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor