Make up 2 Korrik 2021

Dhurata që do të bënte të lumtur çdo femër, ky koleksion i makeup-it të syve është thjesht FANTASTIK

Make up

CHANEL na njofton se këngëtarja belge, Angèle, do të jetë fytyra e re e fushatës reklamuese për koleksionin e Makeup Eye 2021. Ajo kompozoi si dhe muzikën që shoqëron fushatën, në të cilën mund ta dëgjojmë zërin e saj.

Që nga suksesi i këngës së saj debutuese "La Loi de Murphy" në 2017, ajo është bërë shpejt një sensacion i pop-it ndërkombëtar. Albumi i saj i parë, ''Brol'', i publikuar në 2018, rezultoi  albumi më i shitur në Francë në 2019. Në vitin 2020, kënga e saj "Fever" me yllin britanik Dua Lipa, e bëri të njohur në të gjithë globin.

Një aktiviste si dhe një artiste, Angèle përdor platformën dhe famën e saj muzikore për të promovuar kauza që janë të rëndësishme për të. Kënga e saj "Balance ton Quoi", e cila kritikon seksizmin e përditshëm, është bërë një himn feminist. Kohët e fundit, ajo u bë një sponsore e Fondacionit KickCancer dhe gjithashtu foli në mbështetje të luftës kundër ndryshimit të klimës.

Kantautorja, instrumentistja dhe producentja ka qenë një ambasadore e CHANEL që nga viti 2019, një marrëdhënie që filloi për herë të parë kur ajo ngjiti shkallët në ceremoninë e hapjes së Festivalit të Filmit në Kanë e veshur me CHANEL Haute Couture. Angèle tashmë është zgjedhur si fytyra e dy fushatave të tjera reklamuese: koleksioni Eyeëear Spring-Summer 2020 dhe linja CHANEL Coco Beach 2021 Ready-to-Ëear. Ajo gjithashtu mori pjesë në shfaqjen Vjeshtë-Dimër 2021/22 Ready-to-Ëear si ambasadore.

Fushata për Koleksionin e Grimimit të Syve 2021, fotografuar nga Solve Sundsbo, do të nisë në Korrik 2021.

Me edicionin e vitit 2021 të FUSHATËS SË SYVE, CHANEL inkurajon vetë-shprehjen përmes rezistencës të produkte që qëndrojnë gjatë.

Theksimi i syve tani është një mënyrë për të pohuar personalitetin tonë. Grimi duhet të jetë i adaptueshëm me tonet e gjendjes sonë shpirtërore dhe dëshirat, duke akomoduar emocionet tona pa dështuar.

 

Shprehni dhe theksoni stilin tuaj me një vijëzim të vetëm të STYLO YEUX WATERPROOF. Produkti më i shitur vjen në 7 nuanca të reja.  Në dispozicion me 14 hije në mënyrë që femrat të mund të vendosin çfarëdo ngjyre që dëshirojnë, duke zgjedhur midis nuancave të përjetshme që janë universalisht lajkatare për çdo sy.

Miku më i mirë i një femre, STYLO YEUX WATERPROOF është rezistent ndaj lagështisë, ujit dhe ju jep gjithmone pamjen sikur jeni të sapolyera. Ky produkt i gjithanshëm mund të përdoret në një mori mënyrash, duke ia lënë gjithsesi në dorë secilës që zgjedh ta përdorë. Vendoseni përgjatë vijës së sipërme të qerpikëve për një pamje sa më natyrale.

I kombinuar me bojën për vetulla LE VOLUME DE CHANEL WATERPROOF, STYLO YEUX WATERPROOF, lejon femrat që të provojnë gamën e plotë të emocioneve të tyre dhe të ndjejnë përbërjen e tyre aq të lehtë. Ndërkohë LE VOLUME DE CHANEL i bën qerpikët të duken më të gjata dhemë të plotë.

Koleksioni I ri shoqërohet gjithashtu nga dy rimele të rinj LES 4 OMBRES që ofrojnë harmonitë e ngjyrave. Dy shoqërues të rinj, dhe të gjitha nuancat e tyre, për sy edhe më të theksuar.

EAU DE MOUSSE

Koleksioni i pastrimit

CHANEL ka shndërruar ritualin e domosdoshëm të pastrimit dhe heqjes së grimit në një mundësi për mirëqenie me koleksionin e saj të pastruesve. Formulat janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, me tekstura të dizajnuara për të përmbushur dëshirat e çdo gruaje. Tani, CHANEL po e zgjeron koleksionin e saj me shtimin e një burimi kënaqësie L’EAU DE MOUSSE.

Formula micelare pa sapun, pa sulfate e L’EAU DE MOUSSE kombinon butë, me prejardhje bimore agjentët pastrues dhe një derivat i aminoacideve për të hequr butësisht papastërtitë nga lëkura. Ndotja grimcat, filtrat UV dhe qelizat e vdekura të lëkurës nuk do jenë më.

Produktet në Koleksionin e Pastrimit përmbajnë një kombinim të dy bazave detare përbërës aktivë që respektojnë ekuilibrin delikat të lëkurës: mikroalga blu që luftojnë ndotjen dhe forcimin e ekstraktit detar të salicornia. L’EAU DE MOUSSE është gjithashtu e pasuruar me rimineralizimin, qetësues i ujit të burimit detar, i cili po shpërthen me minerale thelbësore. Lëkura ndihet  e pastër dhe menjëherë më e freskët, duket më shkëlqyes dhe është gati për pjesën tjetër të rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën.

Një kënaqësi e menjëhershme për t'u përdorur, ky ujë delikat ofron kujdes të përditshëm për lëkurën. Ditë pas dite, ajo duket më bukur dhe shkëlqen plot shëndet.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor