Aktualitet 7 Prill 2021

Kur ikën shiu dhe kthehet dielli? Ky është parashikimi i motit

Aktualitet

Sipas MeteoAlb, kushtet e paqëndrueshme atmosferike mbeten prezente në Shqipëri, ku vranësirat e shumta do të sjellin reshje shiu në ultësirën perëndimore. Ndërsa në zonat malore parashikohet të ketë rishfaqje të reshjeve të dëborës, por duket se dita e nesërme rikthen diellin.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshem në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 4 balle.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor