Astroliving 2 Prill 2021

Horoskopi i muajit prill: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Astroliving

Nga Paolo Fox

SHIGJETARI: Marsi u shoqërua me dyshime, por prilli do të jetë më favorizues. Është e rëndësishme t'i dëgjoni të tjerët. Ndonëse datat 10 dhe 11 janë fundjavë, mund të keni intuitën e duhur për të organizuar diçka që e keni shumë për zemër. Kontaktoni me dikë që mund t'ju ndihmojë më datë 12. Ata që ndryshuan punë vitin e kaluar, tani e kuptojnë që bënë mirë. Mund të thuhet se nga gjysma e dytë e prillit do të fitoni diçka më shumë.

Prilli sjell më pak tension në dashuri. Ata që janë ndarë si pasojë e një tradhtie do të mund të njihen me njerëz të rinj. Gjatë dy javëve të para të muajit do të keni takime fatale, sidomos ata që kanë mundësi të njohin njerëz edhe përmes rrjeteve sociale. Shigjetari nuk njeh moshë, ndaj mund të mendojë të krijojë një lidhje të re në çdo fazë të jetës. Prilli është muaj interesant për shkak të ndikimit pozitiv të Diellit, Venusit dhe Merkurit në shenjën e Shigjetarit. Duhet ta shfrytëzoni në maksimum rikuperimin psikofizik. Ndodh shpesh të keni periudha lodhjeje dhe nervozizmi, sepse bëni shumë gjëra njëkohësisht, ose sepse ju mposht mërzia. Por ky është momenti i duhur që të ndryshoni dhe të nisni projekte të reja. Ndiqeni krijimtarinë tuaj dhe kjo do t'ju ndihmojë të jeni më mirë. Data të favorshme janë 20, 21, 29 dhe 30.

BRICJAPI: Nuk jeni njerëz të kompromiseve, ndaj e keni të vështirë të kërkoni ndihmë. Nëse keni filluar prej pak kohësh një bashkëpunim, me gjasa dëshironi ta vazhdoni, por nuk është gjithçka në dorën tuaj, pasi jeni në pritje të vendimeve që nuk janë në dorën tuaj. Prilli do të jetë frytdhënës pas datës 19, pas rikthimit të Diellit dhe Merkurit në shenjën tuaj. Data 23 është e përkryer për propozime, ndaj bëhuni gati të pritni edhe një lajm të mirë. Ditët e fundit të muajit do të mund të përballoni lehtësisht çdo marrëdhënie, madje edhe do të gjeni mundësinë të përmirësoni një aktivitet.

Ditët e para të prillit nuk janë shumë favorizuese në dashuri. Do të keni mosmarrëveshje me partnerin ose partneren, ndoshta edhe për shkak të mbingarkesës në punë. Ata që kanë dy marrëdhënie paralele, duhet të qartësohen sa më parë me veten. Mendohuni para se të flisni ose të veproni. Datat 22 dhe 25 do të karakterizohen nga dëshira për të bërë projekte në çift. Muaji nis me shumë nervozizëm dhe trazira, për shkak të tensionit të madh. Duhet të përpiqeni t'i kuptoni sinjalet që ju dërgon trupi, pasi ndoshta trupi juaj nuk ka energjinë e duhur për t'u përballur me të gjitha angazhimet deri më datë 19. Këshillohen të shmangin tensionet ata që presin një lajm ose duan të ngrihen në detyrë. Disa do të kenë probleme me metabolizmin. Kurat që nisin nga data 23 janë të mira.

UJORI: Prilli është muaj i mbarë, karakterizohet nga ditë që janë në favorin tuaj. Studentët duhet të kenë parasysh se deri në fund të vitit duhet të kapërcejnë një sfidë. Do të harrohen debate të vjetra me kolegë, pasi u jeni larguar atyre që mendoni se ju bëjnë keq. Duhet të filloni të mendoni si do të jetë e ardhmja juaj gjatë muajve në vazhdim. Duke qenë natyrë që ju pëlqen të transformoni, mund ta konsideroni si periudhë stimuluese këtë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor