Floket 25 Mars 2021

Të gjitha modelet e flokëve që u vendosën nga VIPAT për 2021; Ngjyrat dhe prerjet më të pëlqyera

Floket

 

Trendet shpesh tregojnë se ku është më e prirur shoqëria . Ky vit nuk bën përjashtim. Disa preferenca të stileve të flokëve të të famshmëve kanë të përbashkëta, dhe të gjithë duket se janë në momentin për të eksperimentuar! Thjesht hidhini një sy atyre ngjyrave që kanë vendosur trendet e 2021!

Shakira- E kuqe rubini: tregojnë një hije të kuqe intensive dhe rrezatuese që mund t'i përshtatet një personaliteti të guximshëm. Ka një efekt dramatik, veçanërisht kur shoqërohet  me një ngjyrë lëkure të hapur dhe prej porcelani, me sy të kaltër ose të gjelbër.

Bella Hadid fijet kornizuese të fytyrës: Kjo tendencë ishte e njohur dhe në vitin 2020 por duket se të famshmitt e pëlqejnë shumë dhe kanë vendosur ta mbajnë atë edhe për vitin 2021.

Ndryshimi total: Vitin e kaluar Emily Ratajkoëski vendosi të provojë ngjyrën e kundërt të flokëve dhe u bë bionde nga brune  për një periudhë të shkurtër kohe. Këtë vit Emma Chamberlain bëri një eksperiment me imazhin e saj dhe ajo duket si një person tjetër.

Ngjyrat e çuditshme: Vetëm 3 javë më parë Hilary Duff eksperimentoi me ngjyrën blu. Ky trend po qëndron si më i pëlqyeri për vitin 2021 por e vetmja gjë që ju duhet është një trajtim i thellë pas këtij eksperimenti.

Gigi Haditi nga bionde në flok xhinxher: ka vendosur të ketë flokë xhenxhefili, të cilat ajo debutoi në pasarelën  e vjeshtës Versace 2021. Nëse dëshironi të provoni flokët e xhinxherit, merrni disa këshilla nga një specialist. Pjeshka dhe kanella më e butë duken mirë me lëkurë të zbehtë ndërsa manushaqet e thella dhe boronicat plotësojnë lëkurën më të errët.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor