Showbiz 23 Shkurt 2021

Nga e hëna në të premte; Dieta që Meghan Markle ndjek gjatë shtatzënisë por edhe pas saj

Showbiz

Meghan Markle është një nga anëtare më të  shëndetshme të familjes mbretërore. Ne e dimë që ajo mbajti një dietë të pastër kur ishte shtatzënë me Archien,  dhe të njëjtën gjë do të bëjë dhe me shtatzëninë e dytë.

Dita 1:

Mëngjesi: Tërshërë, kanellë dhe molle.

Midis mëngjesit dhe drekës: Biskota me mjaltë dhe biskota me mjaltë. 

Dreka: Qofte kungulli me qiqra. Qiqrat janë një burim i shkëlqyeshëm i hekurit.

Darka: Bizele dhe Tofu. Përfshirja e tofus jo vetëm se është burim proteinash por edhe omega-3 për shkak të përbërësit të sojës.

Dita 2

Mëngjesi: Vezë me Ashparag dhe kungull të njomë.

Midis mëngjesit dhe drekës: Smoothie me xhinxher sepse ky i fundit është  i mirë për gratë shtatzënë sepse mund të evitojë përzierjet.

Dreka: Sallatë quinoa me salcë Thai dhe arra.

Darka: Bulmet dhe çokollata pa gluten.

Dita 3

Mëngjesi: Një smoothie sipas dëshirës.  

Dreka: Oriz i Skuqur Satay Thai me Vezë.

Snack: Kungullit dhe spinaq.

Darka: Sallatë dhe Thjerrëza.

Dita 4

Mëngjesi: Tërshërë me arra dhe manaferra.

Midis mëngjesit dhe drekës: Fruta të thata.

Dreka: Kungull i njomë dhe oriz i skuqur kaf.

Darka: Sallatë me Patate të ëmbël dhe Pesto.

Dita 5

Mëngjesi: Pancakes me proteina dhe çokollatë.

Miis mëngjesit dhe drekës: Një grusht arra.

Dreka: Patate të pjekura dhe sallatë me fasule jeshile me salcë Dijon.

Darka: patate të pjekura dhe kunguj.

Të gjitha ditët Meghan Markle bën dhe ushtrime që përgjithësisht janë yoga ose pilates.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor