Floket 18 Janar 2021

Rikthim në kohën e sapunit 15-lekësh, pse shampoja e ngurtë është propozimi më i rëndësishëm ‘beauty’ për 2021

Floket

Kushton pak, i bën mirë ambientit dhe flokëve tanë, ka paraqitje të bukur të një sapuni aromatik ose shijen e një makcaron: po flasim për shampon solide. Një alternativë perfekte ndaj flakoneve tradicionale si për paketimin, si për përmbajtjen më ekologjike. Si përftohet ky produkt i mrekullueshëm? Përbërësit kryesorë janë tensioaktivët solidë (si Sodium dhe sulfate) të cilave u shtohen ujë, vaj dhe gjalpë bimor, vajra esenciale, aroma natyrale dhe ngjyrues bimorë.

I gjeni si për flokë të thatë, ashtu edhe të yndyrshëm dhe të dekoloruar, kundër rënies, zbokthit, me vajra esencialë, organikë, të thatë ose pa sulfate. Me pak fjalë asgjë për t’u pasur zili shampove profesionale para këtyre. Mbi të gjitha edhe shumë ekonomike!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor