Aktualitet 22 Nëntor 2020

Nisin rreshjet e para të dëborës në territorin Shqiptar; ky do të jetë moti

Aktualitet

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar në pjesën më të madhe do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare. Por në zonat jugore vranësirat do të sjellin rreshje të pakta shiu, ndërsa në veri të vendit do të ketë rreshje të pakta shiu dhe dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur
vlerat ditore nga -2°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor