Pjata kryesore 16 Nëntor 2020

Supë e shëndetshme me panxhar dhe patate të ëmbël

Pjata kryesore

Nga Dhurata Thanasi Daneri/ Fotografia Armand Habazaj

Përbërësit për 4-5 persona: 700g panxharë të kuq ? 200g patate e kuqe amerikane ? 1 kërcell selinoje i prerë në feta ? 1 kokërr qepë e vogël ? 2 lugë gjelle vaj ulliri ? 1 litër lëng pule ? 4 lugë gjelle kos ? kripë e trashë ? pak kopër

Përgatitja: Në një tenxhere vendosim panxharin e kuq të qëruar, pataten, qepën, selinonë (të gjitha të prera në copa të vogla) dhe shtojmë pak vaj ulliri. I kaurdisim për disa minuta dhe më pas shtojmë lëngun e pulës. E lëmë të ziejë për gati 30 minuta derisa të zbuten të gjitha perimet. Më pas e grijmë në grirës derisa të bëhet një masë kremoze. Rrahim me një pirun kosin me pak vaj ulliri, derisa të bëhet krem dhe e shtojmë masën mbi pjatat ku më parë kemi
hedhur supën e ngrohtë. E zbukurojmë me kopër të freskët, vaj ulliri. Shërbehet e ngrohtë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor