Pjata kryesore 26 Tetor 2020

Lulelakër në furrë për 2 minuta; Receta nga Living

Pjata kryesore

Përbërësit: 1 lulelakër 50 g gjalpë 50 g miell 500 ml qumësht 50 g parmigiano 100 g gouda Arrë myshk Kripë

Ndajmë lulelakrën ne boçe, e ziejmë 2-3 minuta. Në tigan skuqim gjalpin me miellin, e shuajmë me qumësht, shtojmë kripë dhe arrë myshkun, e ziejmë derisa të bëhet krem. Shtrojmë pak krem në tavë, shtojmë lulelakrën dhe djathin e prerë. Shtojmë pjesën tjetër të kremit ,pak arrë myshk dhe djathin parmiagiano. E vendosim në furrë të parangrohur dhe e pjekim me 200 gradë për 20 minuta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor