Aktualitet 26 Tetor 2020

Përgatituni për motin e kësaj jave; Ja si parashikohen ditët në vazhdim

Aktualitet

Sipas MeteoAlb: Kushtet e paqëndrueshme atmosferike mbeten prezent duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Ku vranësirat do të gjenerojnë në territor herë pas here reshje te izoluara. Por në orët e mbrëmjes pritet përmirësim i përkohshëm i motit.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor