Aktualitet 23 Tetor 2020

Moti në fundjavë; Me shi apo diell?

Aktualitet

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të dominohet nga moti i kthjellët. Por në pjesën e dytë të ditës parashikohet që vranësirat e lehta të shfaqen ne territor, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore, ndërsa bregdeti mbetet me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do fryjë e lehte ne tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor