Showbiz 17 Tetor 2020

I thjeshtë dhe me kuptim; Xhensila Myrtezaj bëri tatuazhin më të bukur për Ajkën

Showbiz

Një nga çiftet por dhe familjet më të dashura jën Besi me Xhensilën dhe vajzën e tyre Ajka. Ata u bënë prindër për herë të parë, para dy vitesh

Besi ishte i pari i cili bëri një tatuazh për të ruajtur këtë moment dhe emocion të madh, përgjithmonë.

“O lule e bukur e gjakut tim”,-kjo është një shprehje arbëreshe, që Besi ka vendosur ta gdhendi përgjithmonë në trupin e tij

Xhensila vonoi pak por më në fund ka zbuluar dhe ajo tatuazhin që ka bërë së fundmi. Ai është minimalist por njëkohësisht duket shumë i bukur. Emri i Ajkës i ndarë në rrokje, i cili bashkohet kur duart vendosen në formën e lutjes:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lutja ime...? “All your children will be taught by the Lord, and great will be their peace” -Isaiah 54:13

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor