Tendencat e fundit te modes 5 Tetor 2020

Filmi që tregon sekretet e “Madame Chic”; Ja çfarë na mësoi “Emily në Paris” që e kemi lexuar në Botimet Living

Tendencat e fundit te modes

Para disa ditësh në platformën Netflix, filloi seriali i ri i cili bëri bujë që në fillim vetëm nga traileri, “Emily in Paris”.

Filmi bazohet në personazhin kryesor me po të njëjtin emër dhe zhvendosjen e saj nga Amerika, Chikago në Francë, Paris për të punuar. Përveç vendeve të bukura dhe veshjeve të saj shumëngjyrëshe, ky film na tregon mënyrën e jetesës së parizienëve dhe sekretet e tyre!

Sipas tij nuk je një parisien nëse nuk ndjek këto rregulla

1-Të punosh për të jetuar jo të jetosh për të punuar.

2-Të fillosh punën në orën 10 e 30 të mëngjesit.

3-të pish një gotë verë dhe në orët e para të ditës

4- të jesh sa më shumë minimaliste

5-Të bësh dashuri çdo ditë pasi jeta nuk jetohet ndryshe

6-Shallin e qafës duhet ta  vendosësh gjithmonë në anë

7-Parisi duket një qytet i madh por në pak kohë  do të thuash që është shumë i vogël pasi do të njohësh të gjithë

8- Në javën e modës do të duash të shkosh sa më larg

9- Shampanja dhe vera duhet shijuar me ngadalë

10- Nëse jeton atje nuk do shpëtosh pa u bërë një bloggere

Nëse këto këshilla ju duken të njohura, nuk gaboheni pasi mund t’i keni lexuar dhe në librin e përkthyer dhe botuar nga “Botimet Living” : “Madame Chic”

Ky libër tregon historinë e Jennifer, një amerikane e cila është zhvendosur në Paris për një simestër shkollor. Të jetë frymëzuar vallë “Emily in Paris” nga “Madame Chic”, ju si mendoni?

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor