Ëmbëlsira 27 Shtator 2020

Briosh i kripur; Mëngjesi në 2 minuta nga Living

Ëmbëlsira

Përbërësit: 600 g miell 200 g salcë kosi 300 g kos 60 ml vaj ulliri ½ lugë kripë 1 fryrës Sallatë jeshile Proshutë Djathë gouda

Përgatitja:

Vendosim miellin në tas, shtojmë kripën dhe fryrësin, e përziejmë mirë. Hapim një gropë te mielli dhe shtojmë salcën e kosit, kosin dhe vajin e ullirit. E përziejmë mirë dhe formojmë brumë të butë që nuk ngjit. E ndajmë në dy pjesë dhe hapim secilën me trashësi 3-4 mm, e ndajmë në 8 pjesë dhe i mbledhim duke filluar nga fundi në formë brioshi. I vendosim në tavë dhe i lyejmë me të verdhë veze, i vendosim fara të ndryshme dhe i pjekim në furrë të para ngrohur më parë me 180 gradë për 20 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë. I ftohim pak dhe i mbushim sipas dëshirës

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor