Bukuria 23 Gusht 2020

Doni një hidratues për të gjitha në një? Receta super e thjeshtë, me dy përbërës

Bukuria

Nëse jeni duke shijuar plazhin kjo këshillë do të jetë shumë e vlefshme për ju. Tashmë është thënë e stërthënë sesa i dëmshëm është dielli për lëkurën dhe sesi duhet të hidratoheni sa më shumë e sa më mirë. Po si të bëni një preparat për fytyrën dhe trupin që është super i lirë, super i shpejtë dhe shumë efikas?

Vetëm dy përbërës ju duhen!

Çaj jeshil dhe ujë. Në një filxhan me ujë në temperaturë ambienti vendos një pustinë çaji jeshil për dy orë. Pas dy orësh merrni preparatin, hidheni në një shishe me spruco dhe merreni me vete në plazh dhe sprucohuni sipas nevojës.

Hidratues i mrekullueshëm dhe me kosto minimale!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor