Aksesore 18 Gusht 2020

Vajzat që qëndisin kurora; Njihuni me 3 stilistet shqiptare që krijojnë aksesorët e kokës më të veçantë

Aksesore

U bë 3 vjet tashmë, që rrathët e kokës janë një “MUST” për këdo që pëlqen aksesorët e kokës. Fillimisht kur marka PRADA nxori këtë trend ishte e vështirë që në Shqipëri të kishe akses apo të blije rrathë të tillë. Për këtë u kujdesën vajzat tona të talentuara. Shumë stiliste ose thjesht vajza me pasion për aksesorët u munduan të krijonin rrathët e kokës por deri më sot vetëm 3 janë ato që vazhdojnë me ide të reja dhe kreative.

Nisim me Jora Slishanin: Nëse shihni instagramin e saj do t'ju duket sikur sapo keni hyrë në një botë përrallore, vetëm me flutura ngjyra dhe aksesorë të ndryshëm.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

??????????? #joraslishani #hairaccessories

A post shared by JORA SLISHANI (@joraslishani) on

Por ai që me siguri do t’ju pëlqejë me shumë është rrethi i kokës. Nuk e keni parë më parë kaq të bukur, me lule dhev të veçantë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Flower crown ?????????? #joraslishani #flowers #flowercrown #hairaccessories #floraldesign #floralcrown #flowerpower

A post shared by JORA SLISHANI (@joraslishani) on

Jorën do të donim ta mbanim për vete por meqë Living është zemërgjerë po e tregojmë talentin e saj dhe me ju!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Scrunchies ??????? #joraslishani #scrunchielove #scrunchies #hairaccessories

A post shared by JORA SLISHANI (@joraslishani) on

Katerina Zoto: me siguri nuk ështe e panjohur për ju pasi ajo ka qënë shpesh pjesë e Revistës Living dhe programit televiziv “My Living”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cameleon Collection...unique pieces, contact dm to order ??

A post shared by Katerina Zoto (@katerina_zoto_official) on

Katerina është dalluar për veshjet e saj me një stil oversize dhe shumë ndryshe nga ato që jemi mësuar të shohim në përditshmëri. Por vitin e shkuar ajo ju dedikua dhe aksesorëve  të ndryshëm duke përfshirë dhe rrathët e kokës:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pastels!

A post shared by Katerina Zoto (@katerina_zoto_official) on

Erinda Hoxha Veseli:  është bërë e njohur gjithashtu për një shumëllojshmëri aksesoresh të krijuara me dorë si : vëth, varëse, kapele dhe rrathë koke.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nese @erisdhamo do martohej sot? ...

A post shared by Erinda Hoxha Veseli (@artdekobyerinda) on

Stili i saj nuk është për këdo por vetëm për vajzat guximtare!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erinda Hoxha Veseli (@artdekobyerinda) on

LIVING.AL

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor