Ëmbëlsira 17 Gusht 2020

Jo vetëm reçel, ja pse duhet të provoni kekun me kumbulla të Linda Fishtës

Ëmbëlsira

Stina e kumbullave eshte tani, ndaj provoheni dhe kete kekun qe pergatitet shume shpejt me perberes qe i kemi ne shtepi dhe eshte i lehte ?
Koha e pe?rgatitjes – 10 minuta
Koha e pjekjes – 40 minuta
Pe?rbe?re?sit pe?r tave? me diamete?r 24/26 cm:
300 g miell
90 ml qume?sht
1 bustine? sode? pe?r e?mbe?lsira
150 g sheqer
3 veze?
60 ml vaj luledielli ose 80 g gjalpe? i tretur i vake?t
kumbulla te? e?mbla
nje? maje? thike kripe?
nje? grusht boronica – nuk jane? te? domosdoshme
Pe?rgatitja: ndezim furre?n ne? temperature?n 180° C.
1. Ne? nje? tas, hedhim miellin dhe sode?n me site?, shtojme? sheqerin, kripe?n, vajin, qume?shtin dhe veze?t, te? cilat i kemi pe?rzier me? pare? me pirun ne? nje? tas te? voge?l. I pe?rziejme? tani te? gjithe? pe?rbe?re?sit me rrahe?sen e veze?ve me dore? ose luge? druri, derisa te? pe?rftojme? nje? mase? homogjene.
2. Shtojme? kumbullat e prera ne? 4 pjese? ose ne? feta ne?se jane? te? me?dha, i pe?rziejme? me brumin dhe me? pas e hedhim ne? tave? te? lyer me? pare? me gjalpe? e miell.
Shpe?rndajme? sipe?r boronicat dhe e pjekim pe?r rreth 40 minuta ose derisa kur te? be?jme? prove?n me kruajte?se dhe?mbe?sh, ajo te? dale? e paste?r.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor