Ëmbëlsira 23 Korrik 2020

Biskota me tërshërë dhe vanilje për 2 minuta

Ëmbëlsira

Përgatiten shpejt, mbushin gjithë shtëpinë me aromë të mirë dhe kënaqin gjithë familjen. Shihni videorecetën dhe mësoni si përgatiten:

Përbërësit:

2 gota miell

¾ gotës me sheqer

1 gotë gjalpë

2 vezë

1 gotë tërshërë

1 vanilje

1 fryrës

Pak kripë

1 gotë copa çokollate

Në tas rrahim vezët me sheqerin, shtojmë gjalpin, vaniljen, pak kripë, fryrësin, miellin dhe tërshërën e bluar, i përziejmë mirë dhe në fund shtojmë copat e çokollatës. i japim formë rrumbullake, i shtypim pak dhe i vendosim në tavë. I pjekim në furrë të para ngrohur më parë me 180 gradë për 15 minuta derisa të marri ngjyrë të artë.

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor