Tendencat e fundit te modes 27 Maj 2020

I kemi urryer por janë rikthyer; trendet e viteve 2000 që po i shohim kudo në 2020-n

Tendencat e fundit te modes

Teksa shohim trende të kaluara, mund të jetë e vështirë të besosh që e gjithë bota dikur i admironte ato. Njësoj po ndodh dhe këtë vit, teksa shohim që janë rikthyer trende të viteve 2000:

Ngjyra e flokëve me dy tone: Lyerja e flokëve me 2 ngjyra që Christina Aguilera, Britney Spears dhe fashionistat i pëlqyen aq shumë në vitet 2000 është rikthyer. Këngëtarët si Dua Lipa dhe Billy Eilish tashmë e kanë provuar këtë teknikë.

Solari ngjyrë portokalli; Tani, zgjedhja e një ngjyre portokalli për fytyrën apo trupin tuaj duket të jetë një shenjë e një shije të keqe dhe pse së fundmi kanë filluar që shumë personazhe të njohur ta bëjnë si p.sh kendall jenner.

Pantallona ekstremist të shkurtra: Një tjetër rikthim i dukshëm i vitit 2000  janë pantallonat e shkurtra tejet të shkurtra. Shumë paknjerëz mund t’i veshin, dhe pse stilistët i sollën në pasarelat e këtij viti.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor