Familja / 18 Tetor 2018, 10:17

Detajet e fustanit që u mbajtën të fshehta nga Princesha Eugenie/ çfarë nuk u pa ditën e dasmës

detajetprincess

Dasma e Princeshës Eugenie tërhoqi jo pak vëmendje mediatike dhe për të u komentua e u shkruajt gjatë ! Megjithatë jo për këto detaje që do të përmbledhim më poshtë! Ishin këto të fundit ato që bënë bujë.

princeshaa
Nëse Meghan Markle bëri pothuajse të kundërtën në ditës e saj, duke zgjedhur stilistin britanik Clare Waight Keller, i cili punon për shtëpinë e modës franceze Givenchy, apo Kate Middleton duke zgjedhur Alexander McQueen, nusja 28-vjeçare Eugenie zgjodhi Peter Pilotto dhe Christopher De Vos stilistë austro-italian dhe belg-peruan! Fustani i Jackie Kennedy kur u martuar në vitin 1953 ishte muza e stilistëve të princeshës britanike !

dasmambukur
Nusja 28-vjeçarem vajza e Princit Andreë dhe Sarah Ferguson vendosi të mos mbante një vello dhe të vishte një fustani mëndafshtë të gjatë me mëngë të gjata për t'u martuar me të dashurin e saj Jack Brooksbank në kështjellën Windsor më 12 tetor 2018.
Princesha zgjodhi këpucë të hapura dhe jo modelin klasik të takave të mbyllura.

shenjatrupit
Ajo nuk vendosi kurorës e nënës së saj dhe për të zbuluar shenjën e operacionit në kurriz ajo vendosi të mos mbante vello.
Kurora është e Mbretëreshës, dhe i është bërë dhuratë në vitin 1942! Ajo vendosi që t’ia huazonte mbesës së saj në ditën e martesës.
Diamantet shkëlqyes dhe trëndafilat e gjdhendur në anën e shtatë smeraldëve të mëdhenj, të cilët përputheshin me vathët i dhanë Eugenie një shkëlqim marramendës.  Burimi: Goodhousekeeping

Horoskop