Kuzhina

25 Mars 2023, 18:39 Kuzhina

Musaka me lulelakër

Përbërësit: 1 kg lulelakër,  1 lugë gjelle miell, 1 kokërr vezë, kripë, piper i zi, arrë moskat, 100 g ...

23 Mars 2023, 16:55 Kuzhina

Presh i pjekur në qumësht

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 700-800g presh, 200 ml qumësht, 2 lugë e gjysmë me miell, 100 ml panna, 250 g djathë i ...

20 Mars 2023, 17:48 Kuzhina

Chiffon cake me kakao

Kjo recetë u përgatit nga Papare_thebeautyofsmallthings PËRBËRËSIT:  400 g vezë (të peshuara pa lëvozhgë), ...

16 Mars 2023, 17:49 Kuzhina

Supë krem me kërpudha

Kjo recetë u përgait nga Rozafa_cooking INGREDIENTËT: 2 kokrra qepë mesatare, 1 kg kërpudha, ½ ...

27 Shkurt 2023, 18:50 Kuzhina

Paçe me mish viçi

Kjo pjatë u përgatit nga Rozafa_cooking Ingredientët: 1 kg mish viçi, 2 lugë gjelle salcë domatesh, 1 lugë gjelle p...

26 Shkurt 2023, 17:20 Kuzhina

Tavë me kërpudha dhe kofsha pule

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cookingPËRBËRËSIT: 4-6 kofsha pule, 1 kg kërpudha, 2 kokrra qepë, 3 thelpinj hudhra, ...

24 Shkurt 2023, 14:12 Kuzhina

Byrek me spinaq dhe presh

PËRBËRËSIT PËR BRUMIN: 700 g miell, 2 lugë çaji sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2&nb...

23 Shkurt 2023, 16:03 Kuzhina

Supë e thjeshtë me panxhar

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 4 – 5 panxharë mesatarë, 1 copë mish sipas dëshi...

22 Shkurt 2023, 14:00 Kuzhina

Pastiço me mish dhe beshamel

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking INGREDIENTËT: 1 pako makarona, 2 kokrra vezë, 500 g mish i grirë, ...

21 Shkurt 2023, 15:00 Kuzhina

Pispili me presh

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 8 presh (vetëm pjesa jeshile), 300 g miell misri, 200 g miell gruri, 1 fil...

20 Shkurt 2023, 16:25 Kuzhina

Supë me kërpudha dhe qumësht

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa_cooking PËRBËRËSIT: 250 g kërpudha, 1 kokërr qepë e madhe, 1 lugë gjelle g...

17 Shkurt 2023, 16:00 Kuzhina

Petë misri me presh dhe djathë

Nga Papare_thebeautyofsmallthings Receta është shumë e thjeshtë edhe me pak përbërës, sepse kur janë të duhurit ...

15 Shkurt 2023, 14:00 Kuzhina

Tavë me mëllenja dhe oriz

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana PËRBËRËSIT: 12 mëllenja,1 gote uji oriz (220gr)4 gota uji me leng mellenje4-5 luge ...

13 Shkurt 2023, 17:22 Kuzhina

Byrek me domate dhe qepë

Kjo recetë u përgatit nga Rozafa Cooking INGREDIENTËT: 600 g miell, 1 lugë çaji sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2lug&e...

12 Shkurt 2023, 17:23 Kuzhina

Mish viçi me panna dhe kërpudha

Kjo recetë u përgatit nga Gatime Shqiptare PËRBËRËSIT: 200 g mish viçi, 100 g kërpudha, 1 lugë gjelle gjalp&eu...

9 Shkurt 2023, 16:38 Kuzhina

Pite e mbushur me mish pule dhe perime

Kjo recetë u përgatit nga Gatime Shqiptare PËRBËRËSIT: 2 pite të gatshme, 1 lugë gjelle vaj ulliri, fileto pule, ...

6 Shkurt 2023, 17:29 Kuzhina

Rizoto me presh dhe kërpudha

Kjo recetë u përgatit nga Gatimet Shqiptare Përbërësit : 320 g oriz i bardhë, 450 g kërpudha, 150 g proshutë...

4 Shkurt 2023, 16:50 Kuzhina

Makarona 4 djathërat

Një darkë e lehtë dhe e shijshme nga Maison de goût Përbërësit: Penne Rigate 150 g për person (450 g p&eum...

3 Shkurt 2023, 16:39 Kuzhina

Supë me thjerrëza dhe patate

PËRBËRËSIT: 1-2 litra lëng perimesh, 2 patate, një tufë majdanoz, 1 karotë, 1 degë selino, 6 gjethe lakre, 200 g ...

31 Janar 2023, 16:48 Kuzhina

Jahni me pulë

Kjo recetë u përgatit nga Gatime Shqiptare Përbërësit: 1 pulë e freskët 1 kg ose 4-5 kofsha pule, 3 qepë me...

30 Janar 2023, 17:10 Kuzhina

Role pule e mbushur me arra

  Përbërësit: 4 fileto pule, 4 feta proshutë e pjekur, 50 g galetë (buke e grirë), 1 presh i grirë (pjesa e bardh&...

26 Janar 2023, 16:23 Kuzhina

Mish viçi me kos

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit PËRBËRËSIT: 300 g mish viçi, 500 ml ujë, 500 ml kos, 2 kokrra vez&eum...

23 Janar 2023, 17:06 Kuzhina

Kima me vezë në tavë balte

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Përbërësit: 500 g qepë të thata, 200 g mish të grirë, 100 ml ver&e...

22 Janar 2023, 18:11 Kuzhina

Si të përgatisni mesnik të ëmbël

Përbërësit për brumin: 300 g miell, 150 ml ujë, 2 lugë gjelle vaj ulliri dhe pak kripë. Përbërësit p&e...

20 Janar 2023, 18:17 Kuzhina

Qefull me perime në furrë

Kjo recetë u përgatit nga Arti i Gatimit Përbërësit: 1 kg qefull, 3 kokrra qepë, 3/4 karota, 50 ml uthull e bardhë, 1...

13 Janar 2023, 16:50 Kuzhina

Supë me presh dhe patate

Kjo recetë u përgatit nga Arti i gatimit PËRBËRËSIT: 600 g patate, 2 preshë, 80 g djathë Parmigiano, 150 ml qumë...

9 Janar 2023, 18:53 Kuzhina

Pastiço me petë

Kjo recetë u përgatit nga Kuzhina Zana Perberesit: 500 g makarona, 800 ml qumesht, 4 kokrra veze, 200 g djathe te bardhe, 100 g djath kackaval...

6 Janar 2023, 17:58 Kuzhina

Supë me bizele dhe oriz 

Kjo recetë u përgatit nga Maison de goût⠀Përbërësit: ⠀1 filxhan çaji bizele⠀1/2 filxhan çaji oriz⠀3 qepë...

5 Janar 2023, 17:20 Kuzhina

Supë me kërpudha dhe kos

Receta e shef Renatos propozon që të përdorni kërpudha të llojeve të ndryshme por do të jetë pothuajse njësoj e s...