1 Janar 1970, 01:00 Personazh

Brenda “tabuve” të Zhaklin Lekatarit

Nga: Santana Çomora Fotografia: Armand Habazaj Fashion Editor: Niko Komani Make Up Artist: Olti Shulla Redaktore: Xhoia Dumi Redaktimi letrar: Etl...

25 Mars 2023, 18:39 Kuzhina

Musaka me lulelakër

Përbërësit: 1 kg lulelakër,  1 lugë gjelle miell, 1 kokërr vezë, kripë, piper i zi, arrë moskat, 100 g ...

Horoskop

23 Mars 2023, 16:55 Kuzhina

Presh i pjekur në qumësht

PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 700-800g presh, 200 ml qumësht, 2 lugë e gjysmë me miell, 100 ml panna, 250 g djathë i ...

20 Mars 2023, 17:48 Kuzhina

Chiffon cake me kakao

Kjo recetë u përgatit nga Papare_thebeautyofsmallthings PËRBËRËSIT:  400 g vezë (të peshuara pa lëvozhgë), ...

16 Mars 2023, 17:49 Kuzhina

Supë krem me kërpudha

Kjo recetë u përgait nga Rozafa_cooking INGREDIENTËT: 2 kokrra qepë mesatare, 1 kg kërpudha, ½ ...

26 Tetor 2022, 17:07 Specialistët Living

A është seksi i lirë në ditët e sotme?

Nga Doreada Mio Dikur në adoleshencën dhe rininë time, diku nga vitet '90, të thoje dashuri nënkuptonte edhe seks. Në vitet pa ...